Galeria i wydarzenia
Nar.Projekt Rozwoju Czytelnictwa
MRÓWKA KROK PO KROKU
Przedszkolaki to prawdziwi miłośnicy tworzenia prac plastycznych i rysunków. jednym z najczęstszych pytań , które nauczyciele słyszą z ust swoich wychowanków jest pytanie "Proszę Panią jak narysować....... ( i tu należy wstawić obiekt)?" Dlatego postanowiliśmy postawić na naukę rysowania krok po kroku, zgodnie z ideą książki "Akademia rysowania Profesora Ołówka". Naszym pierwszym obiektem zainteresowania została mrówka. A jak prezentują się prace dzieci robione tą metodą? oceńcie sami.
W KRAINIE WARZYW
Jesień to pora, w której w przedszkolu często rozmawiamy o zdrowiu i nawykach z nim związanych. Jednym z ulubionych tematów dzieci, są warzywa i owoce. najlepszym środkiem pomagającym nauczycielom we wprowadzaniu tej tematyki w przedszkolu są wiersze znakomitych polskich autorów literatury dziecięcej. A wśród nich zdecydowanie przoduje Pan Jan Brzechwa z wierszem "Pomidor" i "Na straganie".
PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE PLASTYKI
Plastyka to bardzo różnorodna dziedzina, wymagająca sporej dozy kreatywności. Co jednak robi nauczyciel w chwili twórczego kryzysu i braku pomysłów na prace plastyczne z dziećmi? Wędruje wprost do naszej biblioteki po " Wielką księgę zabaw plastycznych" - ona nigdy nie zawodzi.
UCZYMY SIĘ PISAĆ
Pisanie to sprawa nie łatwa. Wiedzą o tym nasze grupy dzieci najstarszych - 5-6-latków, które świat pisania dopiero zaczynają poznawać w formie zabawy. Nauka pisania rozpoczyna się od prostych prób kreślenia, kolorowania i odwzorowywania kształtów. Nasze przedszkolaki chętnie ćwiczą sprawność manualną poprzez wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych przeznaczonych dla przedszkolaków. A naszą inspiracją jest książka D. Berthtet "Wprowadzenie do nauki czytania".